Jesteś Montażystą montujesz Czytniki linii papilarnych / Klawiatury / Bluetooth&Code / RFID i potrzebujesz informacji lub wsparcia.

Przy dostawie czytnika, w kartonie znajduje sie:

oryginalny/aktualny Schemat okablowania w j.niemieckim

krótka Instrukcja obsługi w j.polskim tzw.Quickstart.

Przy dostawie czytnika, w kartonie znajduje sie:

krótka Instrukcja obsługi w j.polskim tzw.Quickstart. Link do całej Instrukcji znajdziesz na Quickstart lub online w Bazie Wiedzy. Ważne: wybierz poprawna wersje instrukcji. 

Wersje Czytników linii papilarnych: Basic / IR-Admin / IR-Admin + 2

Wersje Klawiatur: Basic / Premium / Premium Plus

Wersje RFID: Basic  / Premium Plus

Baza Wiedzy – Instrukcje

Podłączenie drzwi z zamkiem elektromechanicznym (np. Gu, Winkhaus, Fuhr, …) i czytnikiem sprowadza się do poprawnego uruchomienia zamka, bo czytnik jest nim zasilany. Jeśli zamek został prawidłowo podłączony do prądu i zasilania montażysta wykonuje pilotem AUTOTEST czytnika. Uwaga Autotesty pilotem 0 -> OK są nielimitowane, aż do zapamiętania pierwszego Masterfinger.
 
Najczęstsze błędy są popełniane przy niefachowym podłączaniu drzwi na miejscu u klienta. W przypadku wystąpienia problemów, czy pytań dotyczących podłączenia należy skontaktować się z działem wsparcia w następującej kolejności: 
  1. Producentem drzwi → to on podłączał czytnik z zamkiem
  2. Producentem zamka → to on udzieli Ci wskazówek odnośnie podłączenia zamka i zasilania
  3. Support Idencom → tylko jeśli czerwona dioda czytnika świeci nieprzerwanie, w innych przypadkach nie możemy pomóc.
    Opisać problem + dołączyć krótki filmik jednoznacznie obrazujący problem i przesłać do: 
    Obsługa zgłoszeń https://i.idencom.pl/support  

Do kontroli prawidłowego podłączenia czytnika z zamkiem przewidziany jest Autotest pilotem (bez konieczności wprowadzania odcisków palców producenta czy montażysty na czytniku dla klienta). Autotest daje gwarancje, że podłączenie zamka w drzwiach z czytnikiem zostało prawidłowo wykonane i  przejście kablowe, zasilanie i czytnik) pracują poprawnie. Autotest służy również, aby zademonstrować właścicielowi/deweloperowi,  że podłączenie drzwi, zamka i czytnika poprawnie funkcjonuje.

AUTOTEST wykonaj pilotem: O->OK