Czytniki linii papilarnych do drzwi - Klawiatura z kodem - Bluetooth do drzwi - IDENCOM Polska

Coraz większa akceptacja biometrii zamiast klucza

Masowe wprowadzenie biometrii nastąpi bardzo szybko. 

Analitycy z DB Research w raporcie Homo Biometricus przewidują, że w niedługim terminie biometria zastąpi nie tylko klucze i klarty ale i PIN-kody. Naukowcy twierdzą, że będzie to naturalny proces, pozwalający zastąpić przyłożeniem palca pęki kluczy i całą masę pin-ów i haseł. Masowe wprowadzenie biometrii może nastąpić bardzo szybko. Od strony technicznej, skanery linii papilarnych można ….

zminiaturyzować i dostosować do każdego urządzenia na klucz, kartę czy kod. Od strony finansowej implementacja tej formy identyfikacji nie wymaga dużych nakładów. Nie ma też barier prawnych. Nadrzędne prawo Unii Europejskiej jest uregulowane i Dyrektywa unijna zezwala na pozyskiwanie danych biometrycznych pracowników.

Analitycy DB Research w swojej prognozie przewidują, że po 2030 roku nastąpi masowe i wszechstronne zastosowanie biometrii, pozwalające zastąpić nie tylko klucze do domu, ale również karty wejściowe i karty płatnicze.

Ekspansja nowoczesnych technologii ostatnich lat uczy nas, że biometria na masową skalę może zostać zastosowana dużo, dużo szybciej niż przewidują to analitycy.

Więcej informacji: hello@idencom.pl

Biometryczny czytnik linii papilarnych

No Comments

Post A Comment